Od weekendu kierowców w Szczecinie czekają zmiany w rejonie alei Wyzwolenia i ronda Giedroycia. W związku z kolejnym etapem remontu torów tramwajowych, zamknięty zostanie odcinek alei Wyzwolenia, a między Niebuszewem a placem Rodła pojawią się nowe objazdy.

Zmiany w organizacji ruchu pojawią się w sobotę, 17 grudnia. Zamknięta dla ruchu zostanie al. Wyzwolenie na odcinku pomiędzy ul. Lubomirskiego i placem Witosa w kierunku placu Rodła. Z Lubomirskiego nie da się tym samym wjechać już w al. Wyzwolenia.

Będzie można natomiast przejechać aleją Wyzwolenia na zamkniętym do tej pory odcinku między rondem Giedroycia i ul. Felczaka, otwarta zostanie północna strona jezdni w kierunku centrum. 

Na trasie do placu Rodła pojawi się objazd wytyczony przez al. Wyzwolenia - ul. Felczaka - ul. Unisławy - pl. Witosa.

Roboty na placu budowy toczą się intensywnie. Wykonawca prowadzi swoje prace w kilku miejscach jednocześnie. 

W ubiegłym tygodniu wykonywane były zalewki w strefie przyszynowej oraz betonowanie zabudowy szynowej na alei Wyzwolenia. W ramach robót torowych można było także zauważyć szlifowanie spawów. Na tej ulicy trwały również prace elektro-energetyczne, przyłączeniowe wodociągów i brukarskie. Na ulicy Orzeszkowej wykonywane było koryto drogowe, umacnianie skarpy i montowane wiat przystankowych - wymienia Hanna Pieczyńska, rzecznik Tramwajów Szczecińskich.

Kolejne utrudnienia

Na najbliższe dni, poza zmianą w organizacji ruchu, wykonawca zaplanował między innymi prace bitumiczne na jezdniach i torowisku na odcinku od ul. Malczewskiego do ul. Ofiar Oświęcimia oraz przy ul. Felczaka. Będą układane chodniki, wykonana zostanie podbudowa pod torowisko w rejonie ulicy Odzieżowej. Będą toczyły się też prace przy podziemnych instalacjach. 

Od weekendu nastąpią zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

Autobusy linii 806, 812, B, 522, 523, 525, 530, 532 od ronda Giedroycia kursować będą objazdem przez al. Wyzwolenia, ul. Felczaka, ul. Unisławy, pl. Witosa do al. Wyzwolenia i dalej bez zmian. 

Autobusy linii 87 w kierunku dworca PKP od ronda Giedroycia kursować będą przez ul. Felczaka do przystanku "Wąska Floating Arena" i dalej bez zmian.