Minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że przekazał szefowi Pentagonu oficjalną propozycję utworzenia nowej, stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce.
- Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że Polska oficjalnie zaproponowała USA utworzenie stałej bazy wojskowej na swoim terenie.
- Szef MON zaznaczył, że Polska stworzy atrakcyjne warunki finansowe i organizacyjne.
- Dotychczasowa obecność wojsk USA w Polsce jest rotacyjna.
- Po więcej aktualnych informacji zapraszamy do RMF24.pl
"Zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski nie maleje - przeciwnie, może być jeszcze większe!" - napisał Kosiniak-Kamysz na X.
Dodał, że sekretarz obrony USA Pete Hegseth otrzymał oficjalną propozycję od Warszawy. Chodzi o utworzenie stałej bazy wojsk amerykańskich w naszym kraju.
"Bezpieczna Polska to silna armia, silne społeczeństwo a także silne sojusze" - dodał szef MON.


