Raport

Mundial Katar 2022, czyli XXII piłkarskie mistrzostwa świata, rozgrywane w dniach 20 listopada – 18 grudnia 2022 roku. Osiem grup, 32 uczestników, 64 mecze rozgrywane na ośmiu stadionach w Katarze. Wśród uczestników jest reprezentacja Polski, której grupowymi rywalami były: Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna.

Selekcjonerem reprezentacji Polski jest Czesław Michniewicz, a kapitanem Robert Lewandowski. W kadrze znalazło się 26 piłkarzy. Biało-czerwoni rozpoczęli udział w mundialu od meczu Polska - Meksyk (0:0) 22 listopada. 26 listopada rozegrano mecz Polska - Arabia Saudyjska (2:1), a 30 listopada - Polska - Argentyna (0:2). Reprezentacja Polski wyszła z grupy.

Tytułu mistrza świata broni reprezentacja Francji, która wywalczyła złoto na mundialu w Rosji w 2018 roku, pokonując w finale Chorwację. Wśród sędziów głównych mundialu jest polski arbiter Szymon Marciniak. Po raz drugi w historii mistrzostwa świata odbywają się w Azji. W raporcie znajdziecie relacje, wyniki, tabele, terminarz, grupy.
Radio Muzyka Fakty