Turecki celebryta i właściciel sieci restauracji Nusret Gokce paradował pomiędzy Argentyńczykami odbierającymi Puchar Świata za zwycięstwo na mundialu w Katarze. FIFA wszczęła śledztwo, aby wyjaśnić, w jaki sposób Turek dostał się na murawę Lusail Stadium, miał dostęp do piłkarzy i trzymał trofeum dla zwycięzców piłkarskich mistrzostw świata.

Jak podaje stacja CNN Gokce zamieścił na swojej stronie na Instagramie filmy i zdjęcia przedstawiające siebie z argentyńskimi graczami po ich zwycięstwie nad Francją. Turek jest właścicielem sieci restauracji, a celebrycką rozpoznawalność zdobył dzięki viralowym filmikom, na których w teatralny sposób solił steki. Tak zyskał przydomek "Salt Bae", pod którym w świecie społecznościówek stał się znany.

Gokce został sfotografowany, jak trzyma trofeum Pucharu Świata po tym, gdy otrzymała go zwycięska w Katarze drużyna Argentyny. Tymczasem CNN, powołując się na zapisy z dokumentów FIFA, informuje, że trofeum może dotknąć tylko "bardzo wybrana grupa ludzi", w tym triumfatorzy Pucharu Świata, byli zwycięzcy i głowy państw.

Na filmikach krążących w sieci widać, jak Gokce przepycha się w stronę Lionela Messiego, chwyta za ramię gwiazdora Argentyny i próbuje zwrócić na siebie jego uwagę, ewidentnie pozując w tej sytuacji do jakiegoś ujęcia. Messi wygląda w tej sytuacji na zdezorientowanego.

Władze światowej federacji piłkarskiej przyznały, że po niedzielnym finale "doszło do nieuprawnionej obecności osób na murawie". Zostaną podjęte właściwe czynności wewnętrzne - oznajmiła FIFA w komunikacie.

Nie wiadomo, jak na postępy dochodzenia wpłynie to, że na wspólnych filmikach z "solącym kucharzem" ukazał się również szef FIFA Gianni Infantino.