Brazylia pokazała moc, pokonując 4:1 Koreę Południową w 1/8 finału mundialu w Katarze. Już do przerwy "Canarinhos" prowadzili 4:0. Ich ćwierćfinałowym rywalem będzie Chorwacja.

Na zwycięzcę tego pojedynku czekali już Chorwaci, którzy w poniedziałkowym meczu 1/8 finału pokonali po rzutach karnych 3:1 Japonię. Po 90 minutach i dogrywce było 1-1.

Brazylia uznawana jest za jednego z głównych faworytów do końcowego triumfu na mundialu. Na starcie z Koreańczykami do składu "Canarinhos" powrócił Neymar, którego z dwóch poprzednich spotkań wykluczyła kontuzja.

Już w 7. minucie Brazylijczycy objęli prowadzenie. Po akcji Raphinhi prawą stroną piłka dotarła do Viniciusa, a ten ze spokojem skierował ją do siatki, mimo że miał przed sobą kilku rywali.

W 11. minucie Richarlison został kopnięty w polu karnym przez jednego z Koreańczyków. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Neymar i lekkim strzałem w róg pokonał bramkarza, podwyższając na 2:0.

Koreńczycy odpowiedzieli dwoma groźnymi strzałami z dystansu. Alisson przeniósł piłkę nad poprzeczką po pięknym uderzeniu Hwanga.

Pięciokrotni mistrzowie świata nie zamierzali zwalniać tempa i 29. minucie prowadzili już 3:0. Po kapitalnej wymianie piłki trafiła ona do Richarlisona, a ten z bliska nie dał szans bramkarzowi. Kilka minut później do siatki trafił Lucas Paqueta.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Tite mieli znakomite okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale ich nie wykorzystali. Po pierwszej połowie 4:0.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Son Heung-min ograł Marquinhosa i miał znakomitą okazję do zdobycia bramki, lecz w sytuacji sam na sam zatrzymał go Allison. Kolejnych szans nie brakowało z obu stron.

W 76. minucie Koreańczycy dopięli swego. Kapitalną bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Paik Seung-ho. Brazylijczycy nieco spuścili z tonu i rywale mieli okazje, by jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

Żółta kartka - Korea Płd.: Jung Woo-Young.

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów 43 847.

Brazylia: Alisson (81. Weverton) - Eder Militao (63. Dani Alves), Thiago Silva, Marquinhos, Danilo (72. Bremer) - Lucas Paqueta, Casemiro, Neymar (81. Rodrygo) - Raphinha, Richarlison, Vinicius Junior (72. Gabriel Martinelli).

Korea Płd.: Kim Seung-Gyu - Kim Moon-Hwan, Kim Min-Jae, Kim Young-Gwon, Kim Jin-Su (46. Hong Chul) - Lee Jae-Sung (74. Lee Kang-In), Jung Woo-Young (46. Son Jun-Ho), Hwang In-Beom (65. Paik Seung-Ho), Hwang Hee-Chan - Cho Gue-Sung (80. Hwang Ui-Jo), Son Heung-Min.