​Z powodu kontuzji prawej kostki brazylijski napastnik Neymar nie wystąpi w piątek w ostatnim meczu fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata z Kamerunem - potwierdził lekarz południowoamerykańskiej reprezentacji Rodrigo Lasmar.

"Canarinhos" w świetnym stylu rozpoczęli mundial pokonując Serbów 2:0. To właśnie w tym spotkaniu Neymar doznał kontuzji i nie wystąpił już w spotkaniu ze Szwajcarami. Był jedynym zawodnikiem w ekipie Brazylii, który nie pojechał na stadion, aby obejrzeć bezpośrednio ten pojedynek.

Pozostał w hotelu, gdzie przechodził zabiegi fizjoterapeutyczne. Lekarz reprezentacji potwierdził także, że Neymar miał w poniedziałek podwyższoną temperaturę, która "była pod kontrolą" i nie wpłynie na proces leczenia kostki.

Lasmar ujawnił również, że prawy obrońca Danilo, który również leczy kontuzję kostki, oraz lewy obrońca Alex Sandro, który musiał opuścić poniedziałkowy mecz z powodu kontuzji mięśnia, także nie zagrają w piątek z Kamerunem.

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie wieczorem zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.