Nasza charytatywna akcja Lepsze Jutro z RMF FM trwa w najlepsze! W tym roku pomagamy szkołom i wyposażamy je w supernowoczesne pomoce dydaktyczne.

Nasza akcja charytatywna rozpoczęła się w tym roku w Zajączkach Drugich, małej miejscowości na skraju województwa śląskiego w powiecie kłobuckim. Tam w placówce imienia Kornela Makuszyńskiego urządzamy supernowoczesną pracownię historyczno-humanistyczną.

Nowe, piękne, nowoczesne meble. Są naprawdę nowoczesne, kolorowe, na pewno w tej klasie będą się super prezentować. Jestem bardzo szczęśliwa -  powiedziała dyrektorka szkoły Wiesława Karasiak tuż po przywiezieniu na miejsce mebli i pomocy dydaktycznych.

Dzieci zapamiętują więcej, jeżeli jest im to tłumaczone obrazowo - tłumaczył nauczyciel historii Marcin Gładysz.

Marzeniem Prawiednik jest pracownia chemiczna

Drugim przystankiem naszej charytatywnej akcji były Prawiedniki na Lubelszczyźnie. To tam zatrzymał się nasz charytatywny konwój, po to, żeby wyposażyć w miejscowej szkole pracownię chemiczno-biologiczną.

Pudła ze sprzętem, który przywieźliśmy do Prawiednik wypełnił cały bagażnik samochodu. Wniesienie ich do szkoły zajęło kilkadziesiąt minut.

Mimo wakacji w budynku czekała już grupa uczniów, która pomogła nam w rozpakowywaniu nowych pomocy dydaktycznych. Ten rok będzie super! W nowej sali, z takimi meblami - mówiły nie kryjąc radości.

Nauczycielka chemii i biologii w miejscowej szkole podstawowej przyszła do budynku z gotowym planem Sali. Sądząc po liczbie pudeł, tych sprzętów jest więcej niż się spodziewałam, więcej niż mogłam sobie wymarzyć - mówiła Katarzyna Michotka.

Trzeci przystanek - górska Janczowa

Trzecią szkołą, która w tym roku otrzyma pomoc Radia RMF FM jest szkoła podstawowa w Janczowej w Małopolsce, leżąca w powiecie nowosądeckim. Tam w ramach naszej akcji charytatywnej powstaje supernowoczesna sala informatyczno-matematyczna.

Podczas rozpakowywania prezentów swojej radości nie kryła dyrektor szkoły, pani Sylwia Zwolennik. Czuję radość, wszystko jest piękne, nowe, pachnące, mam nadzieję, że dzieciaki jak to zobaczą, to też będą mieć tyle entuzjazmu, jak ja teraz - mówiła.

Dziesięć całkiem nowych, supernowoczesnych komputerów, to dla nas jest niesamowity prezent. Nowe meble, krzesła i pomoce do matematyki - cieszyła się Zwolennik, która sama naucza matematyki.


Wśród sprzętu, które do szkoły dostarczyła we współpracy z RMF FM Nowa Szkoła, znalazł się też interaktywny dotykowy monitor, który z powodzeniem może zastąpić tablicę i ułatwić naukę.

Sala informatyczna w żółto-niebieskich barwach!

W piątek do szkoły przyjechały pierwsze elementy wyposażenia nowej sali informatycznej w Czernikowie. Ściany z tej okazji specjalnie przybrały żółto-niebieski kolor. Nie może być inny. Żółto-niebieskie barwy właśnie nam przyświecają właśnie w tej sali, specjalnie dedykowanej dla RMF-u - mówi Agnieszka Bartczak, dyrektorka szkoły.

Zainstalujemy tam 14 nowych stanowisk, specjalną tablicę i specjalne meble, również w żółto-niebieskich barwach. Ja się zawsze cieszę, kiedy możemy robić coś dla innych - mówi wyraźnie zadowolona dyrektorka.

Zapewnia też, że we wrześniu wszystko będzie gotowe. Cieszymy się, ale jest mnóstwo pracy. Bez względu na wszystko we wrześniu będzie błysk. Myślę, że informatyka stanie się ich ulubionym przedmiotem w takiej sali - mówi.

Piątym przystankiem naszej akcji będzie szkoła w wielkopolskim Wapnie, gdzie zawitamy we wrześniu.

Wszystkie pracownie będą gotowe w początkach roku szkolnego, żeby uczniowie w pełni mogli korzystać z nowych pomocy dydaktycznych. Partnerem naszej akcji charytatywnej jest firma Nowa Szkoła.

Akcja rozpoczęła się w SzydłowcuProjekt corocznej akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM powstał w 2015 roku. Wtedy to w Szydłowcu radio wybudowało dom dla rodziny pana Grzegorza, ojca samotnie opiekującego się piątką dzieci.

Nasza inicjatywa wzbudziła wówczas mnóstwo pozytywnych reakcji! Do naszej redakcji napłynęło wiele listów i sygnałów z prośbą, by nie poprzestawać na jednorazowej akcji. Dlatego też stworzyliśmy charytatywny projekt "Lepsze Jutro z RMF FM".

Rok później odmieniliśmy życie setkom maluchów: w czterech miejscach w Polsce - w Dobroszycach na Dolnym Śląsku, Zagórzu na Podkarpaciu, Krzczonowicach w Świętokrzyskiem i w Olsztynie - dzięki RMF FM powstały place zabaw, strefy edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia.

W 2017 roku po raz pierwszy skupiliśmy się na szkołach i wyposażyliśmy 5 placówek w supernowoczesne pracownie przedmiotowe. Nasz żółto-niebieski charytatywny konwój zawitał do Bukowiny, Kluczborka, Raciechowic, Morąga i Boguszowic-Gorców. Dwa lata temu wybudowaliśmy też warsztat stolarski dla pana Zbigniewa i jego syna w Dębowcu.>>>LEPSZE JUTRO W 2017 ROKU<<<

W poprzednim roku w ramach naszego projektu przeprowadziliśmy remont w remizie OSP w małopolskiej Bogdanówce, gdzie również wyposażyliśmy trzy sale szkoleniowo-edukacyjne. 

Drugim miejscem była Wieliczka pod Krakowem, gdzie przygotowaliśmy ogród sensoryczny przy przedszkolu dla niepełnosprawnych dzieci. Trzecią odsłoną zeszłorocznej akcji był pakiet edukacyjno-rozrywkowy, który zorganizowaliśmy dla wychowanków placówki wychowawczo-opiekuńczej z Inowrocławia. W jego ramach Zorganizowaliśmy 12 wycieczek, połączonych ze spotkaniami z ciekawymi ludźmi, zwiedzaniem, czy wyjściami do teatru, opery, kina czy na koncert. Dzieci odwiedziły m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk, Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Biskupin. Byli także w Sierpcu, Gnieźnie i Solcu Kujawskim. [RELACJE Z NASZYCH WSPÓLNYCH WYJAZDÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ>>>]

Projekt Lepsze jutro z RMF FM będziemy kontynuować także w następnych latach, bo wciąż jest wiele osób, które potrzebują naszego wsparcia. Jeśli chcecie zaangażować się w naszą charytatywną akcję - wypełnijcie formatkę i wskażcie osobę, instytucję, placówkę, która waszym zdaniem zasługuje na lepsze jutro.