Lepsze Jutro z RMF FM

Lepsze Jutro z RMF FM to nasza cykliczna akcja charytatywna.

Projekt ma nieść pomoc i wsparcie tym, którzy tego potrzebują, dawać nadzieję na lepszy start i rozwój w przyszłości.

W 2019 roku wyposażyliśmy szkoły w pięciu miejscowościach w różnych regionach kraju w supernowoczesne pracownie: historyczną, geograficzno-biologiczno-chemiczną, matematyczną, informatyczną i językową.

W 2015 roku, w ramach pierwszej odsłony naszej akcji, wybudowaliśmy w Szydłowcu dom dla rodziny pana Grzegorza, ojca samotnie opiekującego się piątką dzieci. Rok później w czterech miejscach w Polsce powstały w ramach projektu place zabaw, gry edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. W 2017 roku przeprowadziliśmy akcję wyposażania szkolnych pracowni: profesjonalne, supernowoczesne, multimedialne sale zyskały placówki w pięciu miejscowościach. Panu Zbigniewowi z Dębowca pomogliśmy zaś wybudować warsztat stolarski.

W 2018 roku natomiast Lepsze Jutro z RMF FM zawitało do trzech miejscowości. Dla maluchów z terapeutycznego przedszkola w Wieliczce zbudowaliśmy sensoryczny plac zabaw. W remizie OSP w Bogdanówce wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy trzy sale szkoleniowo-edukacyjne, które służą teraz wszystkim mieszkańcom wsi. A dla podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej z Inowrocławia przygotowaliśmy całoroczny pakiet edukacyjno-rozrywkowy, składający się z 12 różnorodnych wycieczek.
Radio Muzyka Fakty