Na środkowe wybrzeże powróciła zima. Od kilku godzin intensywnie pada tam śnieg. Niestety wieje też silny wiatr, a na Bałtyku szaleje sztorm. Na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Silne śnieżyce i wichury - także w Trójmieście oraz w zachodniopomorskiem. Najgorzej było w Świnoujściu, gdzie wiatr osiągał prędkość nawet 115 kilometrów na godzinę.

Wielu kierowców na środkowym wybrzeżu zrezygnowało z jazdy swoimi samochodami. Na szczęście w Słupsku i okolicach nie doszło do groźnych wypadków. Odnotowano kilka kolizji. Cały czas daje o sobie znać silny, zimny, porywisty wiatr z północy. Na Bałtyku wieje 9 w 12-stopniowej skali Beuforte’a. To już potężny sztorm. Niestety nie ma optymistycznych prognoz na najbliższe godziny. Jutro ma wiać z siłą 120 kilometrów na godzinę. Tak wichura może wyrządzić sporo szkód.

Silne śnieżyce i wichury - także w Trójmieście. Samochody poruszają się coraz wolniej, ponieważ na jezdni coraz grubsza warstwa śniegu. Trudne warunki jazdy panują nie tylko w Trójmieście, ale także w innych miejscach regionu pomorskiego. Na trasie koło Wejcherowa zamieć śnieżna zepchnęła do rowu autobus z dziećmi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy próbują teraz wyciągnąć auto i postawić je na koła. Kompletnie nieprzejezdna jest trasa na Półwysep Helski. Między Władysławowem a Puckiem utknęły dwa pługi. Zapowiedzi synoptyków nie są optymistyczne. Śnieg ma padać przez cały dzień.

Wichury szaleją też w zachodniopomorskiem. Najgorzej było w Świnoujściu, gdzie wiatr osiągał prędkość nawet 115 kilometrów na godzinę. Łamał drzewa, gałęzie i zrywał dachy z budynków. Nie kursowały promy miejskie i miasto było odcięte od świata. Ponieważ Świnoujście leży na wyspie mieszkańcy mieli także inny problem. Z powodu cofki przez kilka ulic przelała się woda. Jak powiedział młodszy kapitan Tomasz Agaciak, oficer straży pożarnej ze Świnoujścia – były momenty, że woda w Kanale Piastowskim podnosiła się nawet do półtora metra. Na szczęście opadła już o 20 centymetrów. Teraz trwa akcja usuwania skutków wichury. Na szczęście teraz wiatr już się ucisza.

foto Robert Gusta RMF

12:25