Nagły powrót zimy sprawił, że na drogach Warmii i Mazur zrobiło się bardzo ślisko i niebezpiecznie. Na szczęście policjanci nie odnotowali większej liczby wypadków, choć w regionie nie brak korków.

Drogowcy nie zdążyli jeszcze posypać piaskiem wszystkich tras więc jest bardzo ślisko. Kierowcy napotykają na trudności przede wszystkim na wszelkich wzniesieniach – samochody osobowe jeszcze jakoś tam sobie radzą, ale kierowcy ciężarówek mają sporo powodów do narzekań. Na szczęście widząc co się dzieje na drogach, wielu kierowców zrezygnowało dzisiaj z podróży. Niewątpliwie właśnie to było przyczyną tak małej liczby wypadków – policjanci odnotowali tylko jedno niegroźne zdarzenie.

Źle jeździ się także w innych rejonach Polski. Zablokowana jest droga krajowa nr 1. W miejscowości Stobiecko Szlacheckie między Radomskiem a Piotrkowem drogę w kierunku Warszawy i Łodzi blokuje przewrócony TIR. Stania w korku można uniknąć korzystając z objazdu. W Radomsku należy skręcić na trasę Czestochowa-Piotrków i wyjechać na "jedynkę" w Piotrkowie. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin.

Foto: Archiwum RMF

12:35