PiS zgłosiło projekt ustawy wprowadzającej ordynację mieszaną. Szef klubu Przemysław Gosiewski twierdzi, że pierwsze czytanie projektu ma się odbyć jak najszybciej, tak by na następnym posiedzeniu Sejm przegłosował zmiany.

Bo jeżeli byśmy w tym zakresie, po tym oświadczeniu złożonym przez pana Bronisława Komorowskiego nie mogli przeprowadzić wyborów w maju, to jasne jest, że za całym planem Platformy Obywatelskiej stoi tylko destrukcja, chęć przeciągania kryzysu parlamentarnego - mówił Gosiewski.

Pan Gosiewski nie słuchał uważnie Bronisława Komorowskiego - ripostuje Zbigniew Chlebowski, który przypomina, że Platforma Obywatelska opowiada się za wcześniejszymi wyborami ale dopiero na jesieni: Oprócz ordynacji wyborczej Platforma Obywatelska wyraźnie podkreśla, że wybory naszym zdaniem najwcześniej mogą się odbyć jesienią. W tym zakresie nic się nie zmieniło.

Według ordynacji mieszanej połowa posłów miałaby być wybierana w jednomandatowych okręgach wyborczych, a połowa – według obowiązującej ordynacji proporcjonalnej.