W Sejmie działa druga Grupa Trzymająca Władzę, związana z PiS-em - mówi poseł PO Sławomir Nitras. Wg niego działająca od lat GTW przy uchwalaniu ustaw skutecznie dąży do uprzywilejowania Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

W ten sposób udało się parę lat temu posłom Prawa i Sprawiedliwości, członkom grupy lobbystycznej na rzecz SKOK-ów zwolnić te instytucje z podatków. SKOK-i dzięki posłom PiS-u, którzy często pracują w tych instytucjach, nie płacą w Polsce podatków - mówił na konferencji prasowej Sławomir Nitras. Wg niego na czele grupy stoi Jędrzej Jędrych.

Prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Grzegorz Bierecki

oświadczył, że nie współpracował z posłem PiS. Zaprzecza także, że to nie Jędrych lobował na rzecz SKOK-ów. Nie widziałem takiej poprawki, którą zgłaszałby pan Jędrych. Ma on niewątpliwie kompetencje, by się móc wypowiadać, bo wie o czym mówi. Ale nie widziałem poprawki, którą on by podpisał - zaznacza.

Poseł PO już zapowiedział, że skierował tę sprawę do prokuratury oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Platforma Obywatelska chce także, aby sprawą SKOK-ów zajęła się sejmowa komisja śledcza do spraw banków i nadzoru bankowego.