Jeżeli taka będzie decyzja strony amerykańskiej, to oczywiście, że weźmiemy żołnierzy USA z Niemiec do Polski - mówił wiceszef MSZ Ignacy Niemczycki, który był Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Jeszcze w maju do Polski ma przyjechać nowy premier Węgier Peter Magyar - powiedział wiceminister.
- Więcej informacji z Polski i świata znajdziesz na RMF24.pl.
Prezydent USA Donald Trump w piątek powiedział, że może przesunąć do Polski wycofywane z Niemiec siły amerykańskie.
Czy ich weźmiemy - pytał swojego Gościa Krzysztof Ziemiec. Jeżeli taka będzie decyzja strony amerykańskiej, to oczywiście, że tak. Wicepremier Kosiniak-Kamysz już wielokrotnie mówił o tym, że taka możliwość jest. Zależy nam na tym, żeby wzmocnić wschodnią flankę NATO - mówił Ignacy Niemczycki.


