Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Snajper Bayernu Monachium zdobył dwie bramki, a jego zespół pokonał 4-1 Greuther Fuerth w niedzielnym meczu 23. kolejki Bundesligi.

Bayern przewodzi w tabeli z wielką przewagą nad Borussią Dortmund. Lewandowski ma na swoim koncie już 28 bramek w obecnym sezonie ligi niemieckiej i jest liderem listy strzelców.

W meczu z ostatnim zespołem tabeli mistrzowie Niemiec niespodziewanie długo się męczyli. Do przerwy przegrywali 0-1 po golu Branimira Hrgoty.

Druga odsłona należała już do gospodarzy, a sygnał do ataku dał Lewandowski, który wyrównał tuż po wznowieniu gry po przerwie. Asystował Serge Gnabry.

Bayern objął prowadzenie, gdy po strzale Gnabry'ego piłka odbiła się od obrońcy gości Sebastiana Griesbecka i wpadła do siatki.

W 82. minucie "Lewy" uderzeniem głową podwyższył prowadzenie Bawarczyków, a wynik na 4-1 ustalił Eric Maxim Choupo-Moting.