Mistrz Polski Raków Częstochowa pokonał cypryjski Aris Limassol 2:1 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Za tydzień rewanżowy mecz na Cyprze, którego stawką będzie wejście do decydującej rundy eliminacji LM.

Częstochowianie rozpoczęli mecz z animuszem i już w 7. minucie do bramki Cypryjczyków trafił Władysław Koczerhin.

Pomimo prób obu drużyn na podwyższenie wyniku, do przerwy nie uległ on zmianie.

W 63. minucie Raków podwyższył prowadzenie na 2:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Fabian Piasecki.

W 88. minucie do bramki częstochowian trafił Mihlali Mayambela zmieniając wynik na 2:1.

Mecz odbywał się na stadionie w Częstochowie.

Stawką rywalizacji z Cypryczykami jest awans do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się na Cyprze 15 sierpnia.

Mecz 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów

Raków Częstochowa - Aris Limassol 2:1 (1:0).

Bramki: dla Rakowa - Władysław Koczerhin (7), Fabian Piasecki (63-karny); dla Arisu - Mihlali Mayambela (88).

Żółte kartki: Raków Częstochowa - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou; Aris - Julius Szoke.

Sędzia: Duje Strukan (Chorwacja). Widzów: ok. 5 tys.

Po wyeliminowaniu w ubiegłym tygodniu Karabachu Agdam Raków jest już pewny pierwszego w historii występu w fazie grupowej europejskich pucharów. Gdyby przegrał dwumecz z Arisem, trafi do ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy, a gdyby i w niej nie dał rady zwyciężyć, zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Jeśli Raków wyeliminuje cypryjskiego rywala, zapewni sobie udział co najmniej w fazie grupowej Ligi Europy.