Raków Częstochowa awansował do trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyna z Polski zremisowała 1:1 na wyjeździe z azerskim Karabachem Agdam, ale zwyciężyła w poprzednim meczu 3:2.

Bramkę dla Karabachu zdobył Redon Xhixha (w 60. minucie), a dla Rakowa - Fran Tudor (52. minuta).

Żółte kartki zobaczyli Kevin Medina i Marko Jankovic (Karabach), a także Jean Carlos Silva i Vladan Kovacevic (Raków).

W ubiegłym tygodniu Raków Częstochowa wygrał 3:2 u siebie z drużyną z Karabachu.

Z kim Raków spotka się w trzeciej rundzie?

Na zwycięzcę - w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów - czekają piłkarze cypryjskiego Arisu Limassol. Wyeliminowali oni w 2. rundzie eliminacji białoruskie BATE Borysów, zdobywając w dwóch spotkaniach aż 11 bramek.

W klubie tym gra dwóch Polaków - Mariusz Stępiński i Karol Struski.

Do pięciu razy sztuka

Mistrz Azerbejdżanu w przeszłości był bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla polskich drużyn.

W sezonie 2010/11 w kwalifikacjach Ligi Europy Karabach Agdam wyeliminował Wisłę Kraków, trzy lata później Piasta Gliwice, a w sezonie 2020/21 w decydującym spotkaniu o awansie do fazy grupowej tych rozgrywek pokonał w Warszawie Legię 3:0 (z racji pandemii rozgrywano jeden mecz).

Natomiast przed rokiem już w 1. rundzie zamknął drzwi do Ligi Mistrzów Lechowi Poznań - w Polsce co prawda "Kolejorz" wygrał 1:0, ale w rewanżu uległ aż 1:5.

Karabach od sezonu 2014/15 regularnie występuje w fazie grupowej europejskich pucharów, głównie w Lidze Europy. Ma jednak też za sobą debiut w Lidze Mistrzów (2017/18), gdy jego zawodnikiem był Jakub Rzeźniczak.

W poprzednim sezonie, po wyeliminowaniu Lecha, odpadł w 4., ostatniej rundzie kwalifikacji Champions League, następnie zajął trzecie miejsce w grupie Ligi Europy i po "spadku" do Ligi Konferencji przegrał z KAA Gent dwumecz o 1/8 finału tych ostatnich rozgrywek.