Młode Orły poza finałem mistrzostw Europy, ale cieszą się z trzeciego miejsca w turnieju. Reprezentacja polskich piłkarzy do lat 17 przegrała 3:5 (2:1) z Niemcami w ekscytującym półfinale Euro na Węgrzech. Biało-Czerwoni dwa razy obejmowali prowadzenie, lecz końcówka należała do naszych rywali.

Polscy piłkarze już awansując do półfinału zapewnili sobie udział w tegorocznych mistrzostwach świata.

Ale awans do półfinału w pełni nie zadowolił naszej ekipy. Biało-Czerwoni kapitalnie rozpoczęli półfinałowe starcie z Niemcami. Już w siódmej minucie bramkę pięknym strzałem z kilku metrów zdobył Daniel Mikołajewski.

Polacy przez kwadrans cieszyli się prowadzeniem. W 22. minucie do wyrównania doprowadził Max Moerstedt, celnie uderzając głową i pokonując Miłosza Piekutowskiego.

Strata bramki nie zraziła podopiecznych Marcina Włodarskiego, którzy przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie. Mikołajewski w polu karnym zagrał piętą do Karola Borysa, a ten płaskim strzałem lewą nogą pokonał niemieckiego bramkarza.

W drugiej połowie Niemcy dążyli do wyrównania. W 55. minucie Biało-Czerwonych "uratował" słupek po zamieszaniu przed polską bramką. Minutę później nasi piłkarze nie mieli już tyle szczęścia. Po rzucie wolnym celnie główkował Paris Brunner, doprowadzając do remisu 2:2.

Reprezentanci Polski ruszyli do przodu, mieli dwie okazje do zdobycia bramki, ale w 65. minucie zostali skarceni, gdy bramkę na 3:2 dla naszych rywali zdobył Charles Herrmann.

Po meczu? Nic z tych rzeczy! Już trzy minuty później było 3:3, gdy Filip Wolski "kropnął" mocno, a odbita od słupka piłka wpadła do bramki reprezentacji Niemiec.

Po dziesięciu minutach sytuacja znów się zmieniła na niekorzyść polskiej ekipy. Po rzucie rożnym gola zdobył Assan Ouedraogo. To trzeci gol głową stracony w tym meczu przez Polaków. Chwilę później było już 5:3 dla Niemców, gdy z bliska piłkę do siatki wpakował Robert Ramsak, ustalając wynik meczu.

W drugim meczu półfinałowym Francja wygrała 3:1 z Hiszpanią. Finał odbędzie się w piątek, nie rozgrywa się meczu o trzecie miejsce.

Polska - Niemcy 3:5 (2:1)

Skład reprezentacji Polski: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala (87. Nico Adamczyk), Igor Orlikowski, Michał Gurgul - Krzysztof Kolanko (67. Jakub Krzyzanowski), Karol Borys (70. Maksymilian Sznaucner), Igor Brzyski, Filip Rejczyk, Filip Wolski - Mateusz Skoczylas (67. Mike Huras), Daniel Mikołajewski (70. Oskar Tomczyk).

Bramki: dla Polski - Daniel Mikołajewski (7), Karol Borys (31), Filip Wolski (68); dla Niemiec - Max Moerstedt (22), Paris Brunner (57), Charles Herrmann (65), Assan Ouedraogo (79), Robert Ramsak (83).