Brytyjska ​Koronna Służba Prokuratorska poinformowała, że umorzone zostało postępowanie sądowe przeciwko piłkarzowi Manchesteru United Masonowi Greenwoodowi. 21-latek był oskarżony między innymi o usiłowanie gwałtu i napaść na kobietę.

Dochodzenie w sprawie 21-letniego Masona Greenwooda rozpoczęło się w styczniu 2022 roku. W czwartkowym oświadczeniu poinformowano, że zarzuty zostały wycofane.

"W tej sprawie połączenie wycofania się kluczowych świadków i nowych materiałów, które wyszły na jaw, oznaczało, że nie było już realnej perspektywy skazania. W tych okolicznościach mamy obowiązek umorzenia sprawy" - przekazała brytyjska Koronna Służba Prokuratorska.

Greenwood był aresztowany w styczniu 2022 roku po udostępnieniu zdjęć i filmów w mediach społecznościowych, a następnie wypuszczony za kaucją. Później zatrzymano go jeszcze za złamanie warunków zwolnienia za kaucją i po raz kolejny zwolniono w październiku.

Jednocześnie piłkarz był zawieszony przez United i nie pozwolono mu trenować z drużyną.

Greenwood poczuł ulgę

W krótkim czwartkowym oświadczeniu Greenwood przyznał, że "poczuł ulgę, iż ta sprawa się skończyła". Podziękował swojej rodzinie za wsparcie.

Manchester United przekazał w czwartkowym oświadczeniu, że "odnotuje" decyzję brytyjskiej prokuratury, dodając, że teraz "przeprowadzi własną procedurę przed ustaleniem, jakie będą kolejne kroki".