Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:1 (0:0) w meczu 2. kolejki grupy E piłkarskiej Ligi Konferencji. Od 66. minuty meczu Wojskowi grali z przewagą jednego zawodnika.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu rozgrywek grupowych Ligi Konferencji z Aston Villą 3:2, drugi pojedynek ekipy z Łazienkowskiej zakończył się przegraną.

Legia uległa na wyjeździe holenderskiemu AZ Alkmaar 0:1. Warszawianie stracili bramkę w 52. minucie. Strzelcem w drużynie holenderskiej okazał się Vangelis Pavlidis.

Podopieczni trenera Kosty Runjaica toczyli wyrównaną walkę z czwartą drużyną poprzedniego sezonu ligi holenderskiej. Polska drużyna starała się wyrównać, ale w okolicach pola karnego rywali brakowało dobrego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Legii nie pomogło nawet to, że przez blisko 30 minut grała w przewadze jednego zawodnika. W 66. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Mayckel Lahdo.

W ostatnich minutach Legia praktycznie nie schodziła z połowy AZ, ale wynik już do końca nie uległ zmianie.

2. kolejka grupy E Ligi Konferencji

AZ Alkmaar - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: Vangelis Pavlidis (52).

Żółta kartka: dla AZ - Mathew Ryan; dla Legii - Yuri Ribeiro.

Czerwona kartka: dla AZ - Mayckel Lahdo (66).

Sędzia: Nenad Minakovic (Serbia).

AZ Alkmaar: Mathew Ryan - Yukinari Sugawara, Wouter Goes, Alexandre Penetra, David Moeller Wolfe (82. Bruno Martins Indi) - Mayckel Lahdo, Sven Mijnans (82. Ibrahim Sadiq), Jordy Clasie, Dani de Wit, Myron van Brederode (74. Denso Kasius) - Vangelis Pavlidis.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Juergen Elitim (72. Maciej Rosołek), Patryk Kun (71. Gil Dias) - Josue, Tomas Pekhart (72. Blaz Kramer), Marc Gual (62. Ernest Muci).

W drugim meczu grupy E Ligi Konferencji Aston Villa pokonała Zrinjski Mostar 1:0 (0:0).