Przerwany mecz ostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Lechią Gdańsk został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Piasta - zdecydowała Komisja Ligi. Już wcześniej przesądzony był spadek Lechii z ekstraklasy.

Decyzja została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gości.

Dodatkowo - po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN - Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych - czytamy w komunikacie organizatora rozgrywek.

Przerwany mecz ostatniej kolejki

Mecz Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk został zakończony po niespełna 70 minutach po tym, jak kibice gości kilka razy obrzucili boisko płonącymi racami. Lechia prowadziła wtedy 1:0.

Spiker ostrzegał sympatyków gości, że spotkanie może zostać przedwcześnie zakończone z ich winy, kiedy piłkarze obu zespołów zeszli do szatni na kilka minut. Wydawało się, że sytuacja się uspokoiła i gra została wznowiona. Na murawę poleciały jednak kolejne race z trybun zajmowanych przez kibiców gości i sędzia Marcin Kochanek ostatecznie zakończył mecz.