West Ham United, z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim na ławce rezerwowych, pokonał na wyjeździe AZ Alkmaar 1:0 i awansował do finału piłkarskiej Ligi Konferencji. Tam zmierzy się z Fiorentiną, która zwyciężyła w Szwajcarii po dogrywce FC Basel 3:1.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu 2:1 "Młotom" wystarczył w rewanżu w Holandii remis, ale w doliczonym czasie gry przypieczętowali swój awans. Gola w 90+4. minucie strzelił Hiszpan Pablo Fornals.

W Premier League między słupkami bramki londyńskiego zespołu stoi Fabiański, lecz w meczach LK dotychczas nie grał. W tych rozgrywkach w bramce WHU występuje regularnie Francuz Alphonse Areola. Polski golkiper był w czwartkowy wieczór rezerwowym.

Drużyna z Londynu zapewniła sobie trzeci w historii klubu awans do finału europejskiego pucharu.

W 1965 roku West Ham United sięgnął po nieistniejący już Puchar Zdobywców Pucharów, a 11 lat później przegrał decydujący pojedynek o to trofeum.

Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji FC Basel z Fiorentiną. Włoski zespół, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Lecha Poznań, najpierw przegrał u siebie z rywalem ze Szwajcarii 1:2, ale w rewanżu po 90 minutach prowadził 2:1. Bohaterem "Violi" był strzelec obu goli Argentyńczyk Nicolas Gonzalez. Trafienie dla FC Basel zaliczył Zeki Amdouni.

Przez większość dogrywki wydawało się, że konieczne będą rzuty karne, lecz w 120+9. gola na 3:1 dla gości - na wagę awansu - strzelił Czech Antonin Barak.

Fiorentina wystąpiła w przegranym finale Pucharu Europy w 1957 roku. Przegrała też finał Pucharu UEFA (obecnie Liga Europy) - w 1990 roku, natomiast w Pucharze Zdobywców Pucharów raz triumfowała (1961) i raz przegrała finał (1962).

Drugi w historii finał Ligi Konferencji odbędzie się 7 czerwca w Pradze.