Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a jego Barcelona pokonała u siebie Celtę Vigo 3:2 w 6. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. "Duma Katalonii" przegrywała do 81. minuty 0:2.

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Jorgen Strand Larsen. Barcelona przeważała, ale długo w ofensywie grała nieporadnie. W dodatku w 79. minucie nadziała się kontrę, po której drugą bramkę dla Celty zdobył Anastasios Douvikas.

Przełamanie gospodarzy nastąpiło w 81. minucie. Joao Felix dograł do Lewandowskiego, a ten technicznym strzałem przelobował bramkarza. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Zespół Polaka poszedł za ciosem i cztery minuty później był już remis. Tym razem płaskim podaniem popisał się Joao Cancelo, a Lewandowski zdobył swojego piątego gola w tym sezonie Primera Division.

Wygraną Barcelonie zapewnił Cancelo. W 89. minucie Portugalczyk wykorzystał świetne podanie Gaviego i z bliska pokonał Ivana Villara.

Barcelona awansowała na pierwsze miejsce w tabeli i ma punkt przewagi nad dotychczasowym liderem Realem Madryt. "Królewscy" swój mecz 6. kolejki rozegrają jednak w niedzielę, kiedy na wyjeździe zmierzą się w derbach z Atletico.