Johan Muhlegg, hiszpański biegacz narciarski niemieckiego pochodzenia, zdobywca trzech złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City, brał środki dopingujące. Zdobyte przez Muhlegga krążki najprawdopodobniej zostaną mu odebrane.

Sportowiec pierwsze badania przeszedł 21 lutego. Wczoraj przed biegiem narciarskim na 50 kilometrów ponownie pobrano mu krew. Od razu rozeszły się plotki, że u Johana Muhlegga wykryto niedozwolone środki. Pogłoski potwierdziły się wieczorem, kiedy reprezentacja hiszpańska wydawała kolację na cześć mistrza. Johan Muhlegg złożył wyjaśnienia przed komisją dyscyplinarną – nie wiadomo co się stanie z nim i ze zdobytymi przez niego madami. Okaże się to dopiero o 22:00. Hiszpanie są rozżaleni, ale zdają sobie sprawę, że dziwne jest, iż zawodnik, który w barwach Niemiec zdobył na olimpiadzie 7 miejsce, teraz zdobywa 3 złote medale. Posłuchaj także relacji specjalnego wysłannika RMF do Salt Lake City, Sebastiana Szczęsnego:

To już kolejna afera dopingowa na tej olimpiadzie. Kilka dni temu niedopuszczeniu do startu w biegu sztafetowym kobiet 4x5 kilometrów rosyjskiej narciarki Larysy Łazutiny. W jej organizmie wykryto podwyższony poziom stężenia hematokrytu. Decyzja ta wywołała prawdziwą burzę - Rosjanie grozili nawet bojkotem igrzysk.

18:20