1:0 wygrała Legia Warszawa z islandzkim zespołem FK Hafnarfjoerdur w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramkę zdobył w 83. minucie Brazylijczyk Elton Brandao. Rewanż za tydzień na Łazienkowskiej.

Legia rozpoczęła mecz dobrze; w 13. i 16. minucie okazje do zdobycia bramki miał Sebastian Szałachowski, ale za pierwszym razem chybił, a za drugim piłkę wybili mu obrońcy. Chwilę później znakomite podanie Tomasza Kiełbowicza na polu karnym przejął Janczyk, ale pomógł sobie przy tym ręką i sędzia przerwał grę.

Do końca pierwszej połowy to piłkarze Legii częściej bywali pod bramką Islandczyków niż gospodarze na polu karnym Fabjańskiego. Mimo to o mały włos zawodnicy mistrza Polski nie stracili bramki. Na pole karne Legii wpadł Tryggvi Gudmundsson i strzelił w długi róg, na szczęście dla Polaków piłka przeszła obok słupka.

Legioniści drugą połowę rozpoczęli od ataku, ale żadna z przeprowadzanych akcji nie zakończyła się golem. Dopiero na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry po indywidualnej akcji bramkę strzelił Elton.