Wisła Kraków pokonała na swoim stadionie drużynę Górnika Zabrze 2:0. Zwycięstwo było krakowianom bardzo potrzebne. Dzięki niemu „Biała Gwiazda” wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski.

Przez ponad godzinę kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Reymonta mogli obawiać się o wynik spotkania. Wystarczyły jednak trzy minuty, by krakowianie zapewnili sobie komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu Wisła może mieć jeszcze nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu.

Pierwsza bramka w meczu padła już w 24. minucie. Sędzia jednak jej nie uznał, ponieważ piłka odbiła się od jednego z zawodników Wisły, który był na spalonym. W 62. minucie spotkania gola dla „Białej Gwiazdy” zdobył Marek Zieńczuk. Trzy minuty później drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Jean Paulista.

W tabeli ekstraklasy nadal prowadzi Legia Warszawa. Strata Wisły Kraków wynosi 5 punktów.