Norweg Roar Ljoekelsoey wygrał w japońskim Sapporo drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Adam Małysz zajął 11. miejsce. Na pozycji lidera kwalifikacji generalnej umocnił się Fin Janne Ahonnen.

Norweg, który triumfował na olimpijskim obiekcie także wczoraj, zapewnił sobie zwycięstwo w drugiej próbie, uzyskując odległość 133,5 metra i awansując z 11. na pierwszą pozycję, z łączną notą 263,3 pkt.

Drugie miejsce zajął Japończyk Noriaki Kasai - 260,4 pkt, a na trzecim sklasyfikowani zostali ex aequo lider Pucharu Świata Fin Janne Ahonen i Norweg Sigurd Pettersen - po 256,9 pkt.

Po pierwszej serii prowadził Pettersen, który uzyskał odległość 128 m, przed Japończykiem Ahirą Higashim - 127,5 m, a Małysz zajmował ósme miejsce, po skoku na odległość 124,5 m.

W finałowej serii bezkonkurencyjny był Ljoekelsoey oddając najdłuższy skok niedzielnych zawodów - 133,5 m. Małysz skoczył 117,5 m spadając z ósmego na 11. miejsce.

Liderem Pucharu Świata jest po japońskich konkursach Ahonen - 940 pkt, a na drugie miejsce awansował Ljoekelsoey - 736 pkt. Trzeci jest Pettersen - 717 pkt a Małysz zajmuje szóste miejsce - 504 pkt.