Roar Ljoekelsoey zwycięzcą konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. To już 5. zwycięstwo Norwega w tym sezonie. Drugi był Fin Janne Ahonen, a trzeci – Japończyk Noriaki Kasai. Adam Małysz ostatecznie zajął 22. miejsce.

W pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Roar Ljoekelsoey, który szybując na odległość 223 m, aż o 7 m pobił dotychczasowy rekord obiektu. Drugi był Janne Ahonen; Fin wylądował na 213,5 metra, a trzeci - Noriaki Kasai, który skoczył 210,5 metra. Ta kolejność utrzymała się już do końca zawodów.

Adam Małysz w pierwszej serii nie wypadł najlepiej – skoczył tylko 179,5 m. W drugiej serii Polak wylądował nieco dalej – na 194. m. Taki wynik pozwolił mu awansować z 27. na 22. pozycję. Niestety, po dzisiejszym konkurs trzykrotny zdobywca Pucharu Świata spadł w kwalifikacji generalnej na 7. miejsce.

Zawody obserwował specjalny wysłannik RMF do Oberstdorfu Piotr Salak. Posłuchaj jego relacji:

Dodajmy, że dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich z powodu złej pogody rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Wcześniej odwołano serię próbną. Od rana w Oberstdorfie padał bowiem deszcz, a chwilami wiał bardzo silny wiatr.

Jutro w Oberstdorfie drugi konkurs. Szansę na występ ma trzech Polaków: Adam Małysz, Robert Mateja i Marcin Bachleda.

Wyniki konkursu w Oberstdorfie

Klasyfikacja generalna PŚ

20:10