Polskie siatkarki awansowały do półfinału rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. „Biało-czerwone” w pięknym stylu pokonały Bułgarki 3:1. Drogę do strefy medalowej otworzyły naszym zawodniczkom Holenderki, które we wcześniejszym meczu pokonały Rosjanki 3:2.

Premierowa partia spotkania rozpoczęła się dosyć nerwowo, oba zespoły popełniały dużo błędów. Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodziła drużyna Bułgarii. Od tego czasu rywalki systematycznie powiększały swoją przewagę. Wprowadzone na boisko przez Piotra Makowskiego Natalia Bamber, Izabela Bełcik czy Dorota Pykosz nie pomogły drużynie. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla gości.

W początkowej fazie drugiej odsłony znacznie gorzej spisywały się Polki. Mimo to nie pozwoliły jednak podopiecznym Dragana Nesica na większą niż dwupunktową przewagę. Od stanu 10:10 "Biało-czerwone" nabrały większej pewności siebie. Znacznie utrudniały grę Bułgarkom, zmuszając je do popełniania błędów. Do drugiej przerwy technicznej nasze reprezentantki odskoczyły na trzy "oczka". Swojej przewagi nie oddały do końca seta, wygrywając go 25:20.

Do pierwszej przerwy technicznej kolejnej odsłony Polki zdołały zdobyć jedynie dwa punkty. Po powrocie na boisko zaczęły systematycznie zmniejszać przewagę rywalek (14:16). Chwilę później na tablicy wyników w łódzkiej hali "Arena" widniał wynik 18:17. Na sytuację na boisku szybko zareagował szkoleniowiec bułgarskich zawodniczek biorąc czas. Po powrocie na parkiet Polki skutecznie dążyły do zwycięstwa, wygrywając trzeciego seta 25:21.

W czwartej partii prowadzenie Bułgarek 2:5 szybko zostało zniwelowane, dzięki bardzo dobrej grze naszych środkowych, ale Polki ciągle musiały "gonić" rywalki. Zdobywając jedenasty punkt doprowadziły do remisu i od tego czasu grały przeciwko reprezentacji Bułgarii "łeb w łeb". Końcówka tego seta, to popis Polek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie wygrały 25:23 , a cały mecz 3:1 zapewniając sobie pewne miejsce w półfinale!

Polska-Bułgaria

Polska: Milena Sadurek, Aleksandra Jagieło, Agnieszka Bednarek, Joanna Kaczor, Anna Barańska, Katarzyna Gajgał, Mariola Zenik (libero), a także: Izabela Bełcik, Natalia Bamber, Anna Witczak, Paulina Maj, Eleonora Dziękiewicz.

Bułgaria: Ewa Janewa, Ljubka Debarliewa, Cwietelina Żarkowa, Straszymira Filipowa, Jelica Wasiliewa, Elena Kolewa, Marija Filipowa (libero), a także: Ewelina Cwietanowa, Aneta Germanowa, Iliana Petkowa, Radostina Chitigoi, Tania Sabkowa.

Do półfinałów ME awansowały także Holenderki, Włoszki i Niemki.