Przed naszymi siatkarkami pierwszy mecz o być albo nie być na Mistrzostwach Europy. Po drugiej stronie siatki w łódzkiej Atlas Arenie staną Belgijki. Zespół będący w naszym zasięgu, ale jednocześnie bardzo niewygodny rywal. Tylko zwycięstwo przedłuży szanse biało-czerwonych na awans do półfinału.

Emocje zapowiada też Patryk Serwański z redakcji sportowej RMF FM:

Bardzo się cieszę, że gramy dalej (...) Naszą ambicją nie było tylko wyjście z grupy, ale granie o medale, co w dalszym ciągu jest w naszym zasięgu - zapewnia Jerzy Matlak szkoleniowiec reprezentacji polskich siatkarek. Te dwa pierwsze mecze udały nam się, trzeci niestety nie. Wszyscy jesteśmy bardzo mocno rozczarowani tym naszym występem, ale tak jak powiedziałem, musimy myśleć do przodu. Czekają nas trzy kolejne mecze: we wtorek z Belgią, w środę z Rosją, a w czwartek z Bułgarią. Na tym się musimy skupić - mówił po przegranej z Holenderkami Jerzy Matlak.

Polki muszą wygrać dzisiejsze spotkanie, jeśli marzą o medalu. A czeka ich niełatwy mecz. Belgijki spisują się bardzo dobrze - wygrały z Białorusią 3:1 i Bułgarią 3:2, w niedzielę o mały włos nie pokonały Rosjanek (po trzech setach wygrywały 2:1, ostatecznie jednak przegrały w tie-breaku).

W tym sezonie Polki spotykały się z reprezentacją Belgii dwukrotnie. W meczu eliminacji MŚ wygrały 3:2 i w takim samym stosunku pokonały rywalki podczas towarzyskiego turnieju w Weronie przed dwoma tygodniami.

Oba pojedynki bardzo ciężko było wygrać. Ostatecznie po pięciu setach ta sztuka nam się udawała. Można więc powiedzieć, że wiemy, co należy zrobić by wygrać. Belgijki mogły w niedzielę pokonać Rosję, więc nie ma mowy o tym, żebyśmy się zapomnieli i zlekceważyli tego rywala - mówił podczas konferencji trener reprezentacji Jerzy Matlak.

W pozostałych meczach grupy E zdecydowanymi faworytkami są Holenderki i Rosjanki. W grupie F Niemki z Czeszkami zagrają o przedłużenie szans na awans do półfinału. Obie reprezentacje mają po jednym zwycięstwie.