Od zwycięstwa z Belgią 3:1 reprezentacja Polski rozpoczęła drugą fazę grupową Mistrzostw Europy siatkarek. Polki miały dzień przerwy na to, żeby zapomnieć o dotkliwej porażce z Holandią i przystąpić do niezwykle ważnej, drugiej rundy z nowymi siłami.

"Biało-czerwone" we wtorkowym meczu prowadził drugi trener Piotr Makowski, gdyż Jerzy Matlak przebywa w szpitalu przy chorej żonie.

Polki od początku ryzykowały zagrywką i to przynosiło naszej drużynie korzyści. Belgijki miały ogromne kłopoty z przyjęciem kąśliwego serwisu "Biało-czerwonych". Rozgrywająca Frauke Dirickx często posyłała piłkę do De Carne. Doświadczona zawodniczka często się jednak myliła lub była zatrzymywana przez nasz blok. W naszym zespole wyróżniały się Anna Barańska i Joanna Kaczor. "Biało-czerwone" ani przez chwilę się nie zdekoncentrowały i wygrały pierwszego seta pewnie 25:16.

W drugiej odsłonie gra była już bardziej wyrównana. Rozkręciła się De Carne, która kończyła niemal wszystkie ataki. Walka toczyła się punkt za punkt. Od stanu 21:21 Polki straciły jednak cztery "oczka" w jednym ustawieniu i w efekcie przegrały drugiego seta 21:25.

Dłuższa przerwa między drugim a trzecim setem wpłynęła mobilizująco na nasz zespół. Polki wyszły skoncentrowane. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Bardzo dobrze w dalszym ciągu radziła sobie Barańska. Do jej wysokiego poziomu dołączyła Aleksandra Jagieło, która nie bała się atakować nawet w trudnych sytuacjach. Belgijki tylko chwilami nawiązywały walkę. Trzeciego seta Polki wygrały 25:19.

Gospodynie mistrzostw kontynuowały dobrą grę w kolejnej partii,a Belgijki z każdą chwilą traciły wiarę na odwrócenie losów rywalizacji. W czwartym secie dominacja "Biało-czerwonych" nie podlegała dyskusji o czym świadczy wynik 25:12.

W środę Polki czeka pojedynek z aktualnymi mistrzyniami świata Rosjankami. Ten mecz również trzeba wygrać, by nie stracić szans na awans do półfinału.

Grupa E:

Polska: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Aleksandra Jagieło, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Anna Barańska, Katarzyna Gajgał, Mariola Zenik (libero).

Belgia: Frauke Dirickx, Liesbet Vindevoghel, Els Vandesteene, Virginie De Carne, Charlotte Leys, Freya Aelbrecht, Griet Van Vaerenbergh (libero).