O takich wieczorach śnią piłkarscy kibice - w europejskich ligach dziś hitowe spotkania. Hannover zagra z Borussią, Barcelona z Realem, Milan z Interem a Marsylia z PSG.

Futbolowy wieczór zacznie się już o 17:30 - wtedy w Bundeslidze zmierzą się dwie drużyny ze ścisłej czołówki. Do Hannoveru przyjeżdża Borussia Dortmund, która jeśli chce utrzymać kontakt z prowadzącą dwójką Bayern-Eintracht to musi dziś wygrać. Postarają się o to również Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek bez których ciężko wyobrazić sobie wyjściowy skład zespołu z Zagłębia Ruhry.

O 19.50 przed telewizory ma zasiąść niemal 400 milionów kibiców na całym świecie - magnesem będzie starcie Barcelony z Realem Madryt, czyli Gran Derbi. Pod dużą presją będą piłkarze Jose Mourinho, którzy jeśli nie chcą już na początku sezonu zaprzepaścić szans na mistrzowski tytuł to nie mogą w stolicy Katalonii przegrać. Strata "Królewskich" do Barcy wynosi bowiem obecnie już 8 punktów.

Na deser hitowe mecze we Włoszech i we Francji. W derbach Mediolanu zagrają ze sobą będący w dołku Milan z Interem, a w spotkaniu na szczycie Ligue 1 zmierzą się dwie pierwsze drużyny w tabeli - Marsylia z PSG.