Piłkarze Legii Warszawa pokonali Wisłę Kraków 2:1 w najciekawszym spotkaniu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Drużyna ze stolicy objęła prowadzenie w tabeli. Utrzyma je przynajmniej do niedzieli, gdy swój mecz rozegra dotychczasowy lider - Widzew Łódź.

Wiślacy zmotywowani przez Tomasza Kulawika, który w środę został nowym trenerem zespołu, już na początku przystąpili do zdecydowanych ataków. Pierwszą bramkę zobyli już w 13. minucie. Łukasz Garguła popisał się precyzyjnym strzałem z boku pola karnego i kompletnie zaskoczył Dusana Kuciaka.

Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli na atak "Białej Gwiazdy". W 16. minucie spotkania Miroslav Radovic wbiegł z piłką w pole karne, podał do Jakuba Koseckiego, a ten silnym strzałem doprowadził do wyrównania. Niespełna 10 minut później po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron przewaga podopiecznych Jana Urbana była coraz bardziej widoczna, ale piłkarze stołecznego klubu nie potrafili przełożyć dominacji na boisku na kolejne bramki. Również goście mieli problemy ze strzeleniem gola. Wyjątkiem był strzał Cwetana Genkowa z pola karnego, kilka minut przed końcem spotkania. Bułgar jednak nie wpisał się na listę strzelców, bo posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Składy obu drużyn:

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak (58. Marko Suler), Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Jakub Kosecki (79. Michał Kucharczyk), Janusz Gol (81. Dominik Furman), Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Jorge Salinas - Danijel Ljuboja.

Wisła Kraków: Sergiej Pareiko - Marko Jovanovic, Arkadiusz Głowacki, Michał Czekaj, Jan Frederiksen - Ivica Iliew (69. Michał Szewczyk), Michał Chrapek (60. Rafał Boguski), Łukasz Garguła (79. Alan Uryga), Cezary Wilk, Maor Melikson - Cwetan Genkow.

Bramki: 0:1 Łukasz Garguła (13-wolny), 1:1 Jakub Kosecki (16), 2:1 Jakub Kosecki (25).

Żółta kartka: - Legia Warszawa: Jakub Rzeźniczak, Jorge Salinas, Artur Jędrzejczyk. Wisła Kraków: Cezary Wilk, Cwetan Genkow. Czerwona kartka za drugą żółtą: - Wisła Kraków: Cezary Wilk (74).