W najbliższy wtorek dojdzie do okrągłego stołu w sprawie korupcji w polskiej piłce - dowiaduje się reporter RMF FM Kuba Wasiak. W czasie tego spotkania pojawi się m.in. – znany skądinąd – projekt taryfikatora kar za łapówkarstwo.

Czy Polski Związek Piłki Nożnej ma jeszcze jakiś inny pomysł, jak poradzić sobie z plagą korupcji? Owszem – zapewnia rzecznik PZPN-u Zbigniew Koźmiński. Mówi o nim jednak dość enigmatycznie. Sport jest dla ludzi z charakterem i ludzie z charakterem powinni mieć pomysł w takim momencie. Gdybyśmy go nie mieli, możemy się pakować - dodaje.

Kilka dni temu zarząd związku nie rekomendował projektu taryfikatora kar, który przygotowali między innymi działacze PZPN. Zakładał on odejście od degradowania za korupcję, ale po zatrzymaniach osób związanych z Koroną Kielce piłkarska centrala nie mówi już głośno o abolicji.

A jakiś projekt musi się jednak pojawić; stąd też pomysł okrągłego stołu. Zaprosiliśmy Ekstraklasę, Canal Plus, będziemy próbowali wypracować coś wspólnie na zjazd, na 13 - deklaruje Koźmiński. Cóż, już sam fakt, że niedarzące się szczególną sympatią strony zaczną razem rozmawiać, będzie małym sukcesem. Sukces duży, czyli uczciwa ligowa piłka, to ciągle bardzo odległy cel…