​Hokejowa liga NHL i stowarzyszenie zawodników NHLPA ogłosiły, że w lutym 2025 roku zorganizują międzynarodowy turniej, który zastąpi Weekend Gwiazd. W imprezie zagrają drużyny Kanady, USA, Finlandii i Szwecji. Zabraknie Rosji, która ma zakaz startów.

Turniej nie będzie nosił nazwy Pucharu Świata, zamiast tego odbędzie się pod szyldem "Rozgrywki Czterech Narodów". Komisarz ligi Gary Bettman dodał, że celem jest powrót do kalendarza Pucharu Świata zarówno w 2028, jak i 2032 roku.

Impreza zostanie rozegrana w dniach 12-20 lutego w Montrealu i Bostonie. Każda federacja wystawi 23-osobowy skład, a wszyscy hokeiści muszą posiadać kontrakty z NHL.

Każda drużyna rozegra trzy mecze w tradycyjnym formacie "każdy z każdym". Za zwycięstwo będą przyznawane trzy punkty, dwa za wygraną w dogrywce/rzutach karnych i jeden punkt za przegraną w dogrywce/w rzutach karnych.

Po zakończeniu pierwszej części turnieju dwie najlepsze drużyny zmierzą się w finale.

Rosja, mimo że zajmuje trzecie miejsce w najnowszym światowym rankingu, nie weźmie udziału, ponieważ w dalszym ciągu ma zakaz startu w międzynarodowych zawodach ze względu na wojnę na Ukrainie.