Legia Warszawa nie awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. W meczu rewanżowym 3. rundy kwalifikacji warszawiacy zremisowali z Broendby Kopenhaga 2:2. Polskę w tych rozgrywkach będzie reprezentował jedynie Lech Poznań.

We Wronkach Lech Poznań uległ FK Fredrikstad 1:2, lecz dzięki zwycięstwu na wyjeździe awansował do fazy play off. Dla zawodników „Kolejorza” to miała być tylko formalność po zwycięstwie 6:1 w Norwegii. Jednak po 35. minutach spotkania kibice poznańskiej drużyny przecierali oczy ze zdumienia – ich pupile przegrywali 0:2. Po przerwie Lech zdobył jedynie kontaktowego gola.

Do kolejnej rundy rozgrywek nie awansowała również Polonia Warszawa. „Czarne Koszule” w pierwszym meczu na własnym stadionie przegrały z holenderską drużyną NAC Breda 0:1. W spotkaniu rewanżowym warszawcy piłkarze ulegli 1:3.