Legia Warszawa pokonała Łódzki Klub Sportowy 2:1 w ostatnim spotkaniu 19. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy. Dla podopiecznych Dariusza Wdowczyka było to pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Stołeczny zespół zrewanżował się rywalom z Łodzi za jesienną porażkę 1:2. Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie obrońcy tytułu mistrza Polski objęli prowadzenie w 23. minucie, kiedy gola zdobył Piotr Włodarczyk. 9. minut po przerwie padła druga bramka dla Legii – jej autorem był Marcin Smoliński.

Goście z Łodzi nie poddawali się i sześć minut przed końcem Litwin Marius Kizys zdobył kontaktowego gola.

Cieszą nas przede wszystkim trzy punkty i pierwsze na wiosnę ligowe zwycięstwo. Zagraliśmy nieźle, pokazaliśmy sporo ciekawych akcji, zagrań. Szkoda, że nie udało się wykorzystać kolejnych okazji do zdobycia bramek. W końcówce niepotrzebnie straciliśmy gola i zafundowaliśmy sobie trochę nerwów - powiedział po meczu trener Legii Warszawa Dariusz Wdowczyk.

Legia była zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrała. (…) Popełniliśmy sporo błędów, szczególnie w obronie, która wcześniej była naszą mocną stroną - stwierdził Marek Chojnacki, szkoleniowiec ŁKS.

Legia Warszawa ŁKS Łódź 2:1

Mecz Arki Gdynia z Górnikiem Łęczna został odwołany, gdyż obie drużyny zostały zawieszone przez Wydział Dyscypliny PZPN w związku z toczącym się wobec nich postępowaniem administracyjnym za udział w tzw. aferze korupcyjnej.