Zakończyła się 18. kolejka rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. W ostatnim meczu rundy BOT GKS Bełchatów rozgromił Legię Warszawa 3:1

Początek spotkania był wyrównany. Jednak z każdą minutą piłkarze BOT GKS Bełchatów coraz śmielej atakowali bramkę przeciwnika. Pierwszy gol dla bełchatowian padł w 31. minucie spotkania – zdobył go Dawid Nowak. W 33. minucie było już 2:0 dla gospodarzy meczu. Kontaktową bramkę w 54. minucie zdobył Hugo Alcantara. 7. minut później wynik spotkania ustalił Rafał Boguski.

To było bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Zespół BOT GKS Bełchatów umocnił się na pozycji lidera w tabeli Orange Ekstraklasy. Z kolei Legia praktycznie straciła szansę na obronę mistrzowskiego tytułu.

BOT GKS Bełchatów:

Piotr Lech - Grzegorz Fonfara, Edward Cecot, Dariusz Pietrasiak, Marcin Kowalczyk - Tomasz Wróbel (76. Carlos Costly), Tomasz Jarzębowski (70. Bartosz Hinc), Paweł Strąk,

Łukasz Garguła - Dawid Nowak, Rafał Boguski (91. Bartłomiej Chwalibogowski).

Legia Warszawa:

Łukasz Fabiański - Mamadou Balde (46. Dawid Janczyk), Dickson Choto, Hugo Alcantara (72. Tomasz Kiełbowicz), Edson - Miroslav Radović, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Piotr Bronowicki, Roger (82. Maciej Korzym) - Piotr Włodarczyk.

Lech Poznań – Kolporter Korona Kielce 3:0

Liderem tabeli Orange Ekstraklasy jest BOT GKS Bełchatów. Na drugim miejscu znajduje się drużyna Zagłębia Lubin, a na trzecim – Kolporter Kielce. Ostatnią lokatę zajmuje Wisła Płock.