Wydział Dyscypliny PZPN zawiesił klub Górnik Łęczna. Klub przez miesiąc nie będzie mógł uczestniczyć w rozgrywkach ligowych. Decyzja objęta jest rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że Górnik nie zagra w najbliższej kolejce ligowej, 31 marca. Przed tygodniem podobna kara spotkała Arkę Gdynia.

Wydział Dyscypliny wydał decyzję o zastosowaniu wobec klubu Górnik Łęczna środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w rozgrywkach organizowanych przez PZPN na okres jednego miesiąca - poinformowano w komunikacie.

Wydział Dyscypliny PZPN na miesiąc zawiesił w rozgrywkach Arkę Gdynia. Działaczom klubu prokuratura zarzuca korupcję. Decyzja objęta jest rygorem natychmiastowej wykonalności. czytaj więcej

W przypadku Górnika Łęczna mogę powtórzyć to samo, co mówiłem tydzień temu o Arce Gdynia. Klub z Łęcznej jest głęboko zamieszany w korupcję. Oczywiście, nie mówimy o ludziach, bo oni się zmienili, ale o klubie piłkarskim jako zjawisku prawnym - powiedział szef Wydziału Gier PZPN, Michał Tomczak.

Nie wiadomo, jak potraktowane zostaną nierozegrane mecze Arki i Górnika Łęczna. Gdyby zostały potraktowane jako walkowery, obu klubom grozi rychła degradacja o dwie klasy rozgrywkowe. Zgodnie z regulaminem za trzy walkowery klub karany jest automatycznie degradacją.

Wydział dyscypliny PZPN wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec klubów podejrzanych o korupcję. Chodzi o dwa kluby z ekstraklasy i cztery z drugiej ligi. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść za kilka tygodni. czytaj więcej

22 lutego Wydział Dyscypliny PZPN, po zapoznaniu się z dokumentami otrzymanymi z wrocławskiej prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu, wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec sześciu klubów - pierwszoligowych Arki Gdynia i Górnika Łęczna oraz drugoligowych KSZO Ostrowiec Św., Górnika Polkowice, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Zawiszy Bydgoszcz, który wycofał się z rozgrywek.