Wydział Dyscypliny PZPN na miesiąc zawiesił w rozgrywkach Arkę Gdynia. Działaczom klubu prokuratura zarzuca korupcję. Decyzja objęta jest rygorem natychmiastowej wykonalności.

Nasza decyzja oznacza, że Arka nie będzie mogła uczestniczyć w żadnych rozgrywkach organizowanych przez PZPN, czyli pierwszej ligi i Pucharu Polski - powiedział zastępca przewodniczącego WD PZPN Robert Zawłocki. Dodał, że prawdopodobnie w ciągu miesiąca zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie klubu.

Wydział dyscypliny PZPN wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec klubów podejrzanych o korupcję. Chodzi o dwa kluby z ekstraklasy i cztery z drugiej ligi. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść za kilka tygodni. czytaj więcej

22 lutego Wydział Dyscypliny PZPN, po zapoznaniu się z dokumentami otrzymanymi z wrocławskiej prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu, wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec sześciu klubów - pierwszoligowych Arki Gdynia i Górnika Łęczna oraz drugoligowych KSZO Ostrowiec Św., Górnika Polkowice, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Zawiszy Bydgoszcz, który wycofał się z rozgrywek.

Tydzień później przedstawiciele tych klubów stawili się w siedzibie związku i złożyli wyjaśnienia oraz ustosunkowali się do zarzutów. Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że Arka nie przyznała się do stawianych zarzutów. Stanowisko tego klubu nie było jednak powodem dzisiejszej decyzji o zawieszeniu - powiedział Robert Zawłocki.

Decyzje odnośnie pozostałych klubów, wobec których toczy się postępowanie dyscyplinarne, Wydział Dyscypliny PZPN podejmie po zapoznaniu się z ich formalnym stanowiskiem w tej sprawie.