Szósty, królewski etap Tour de Pologne wygrał Norweg Edvald Boason Hagen z Team Columbia. Drugi na linii mety był Włoch Alessandro Ballan (Lampre), który pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Polak Marek Rutkiewicz był szósty i zdobył koszulkę najlepszego "górala". Kolarze ścigali się na trasie o długości 162,2 km z Krościenka do Zakopanego.

Rutkiewicz wykonał w czwartek tytaniczną pracę. Najpierw był inicjatorem ucieczki 9-osobowej grupy, potem wygrał siedem lotnych premii . W efekcie nikomu już nie odda koszulki na najlepszego „górala”. Czy można było wygrać? Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia z redakcji sportowej RMF FM:

Drugim zacięcie walczącym na etapie do Zakopanego był Jacek Morajko. Ucieczka nie dojechała do mety, bo nie pozwoliła na to grupa Lampre i lider Alessandro Ballan. To oni pociągnęli grupę pościgową, która dopadła dziewięciu śmiałków na 30 kilometrów przed metą. Gdyby to się Lampre nie udało, Ballan straciłby koszulkę lidera. W klasyfikacji generalnej wyścigu po sześciu etapach Alessandro Ballan ma tylko 10 sekund przewagi nad Hiszpanem Moreno. Rutkiewicz jest szósty ze startą 16 sekund. Po zakończeniu etapu komisja sędziowska zdyskwalifikowała kolarza Andrieja Gripkę za trzymanie się wozu technicznego. Z wyścigu został wykluczony również dyrektor sportowy ukraińskiej ekipy Bogdan Bondariew. Zmagania kolarzy obserwował Kuba Wasiak z redkacji sportowej RMF FM: