Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Wisły Płock z Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. W drugim z wtorkowych meczów 26. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy Kolporter Korona Kielce przegrała z Cracovią Kraków 1:2.

Wisła Płock - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 0:0

Choć na boisku w Płocku działo się bardzo dużo, a sytuacji, w których można było zdobyć bramkę, było mnóstwo – nie padł żaden gol. W pierwszej połowie do 15 min. przeważali

gospodarze, kolejny kwadrans należał do gości, w ostatnich 15 minutach akcje przenosiły się z jednego pola karnego na drugie.

Po przerwie gra nieco siadła, tempo było wolniejsze i emocje znacznie mniejsze. Dopiero w ostatnim kwadransie, kiedy to obie drużyny dążyły do zmiany wyniku, akcja na boisku nieco się ożywiła. Niestety oddawane strzały nie sprawiały większych kłopotów bramkarzom. Mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami – bezbramkowym remisem.

Najbardziej interesująco spośród meczów 26. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy zapowiada się środowe spotkanie Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin.

Na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek szanse na tytuł mają już praktycznie tylko dwa zespoły - prowadzący w tabeli BOT GKS Bełchatów i mające tę samą liczbę punktów Zagłębie.

Teoretycznie łatwiejsze zadanie w tej kolejce czeka BOT GKS, który w środę spotka się na wyjeździe z Arką Gdynia. Zagłębie pojedzie do Krakowa na mecz z Wisłą. Wprawdzie krakowianie grają bardzo nierówno i ten sezon zaliczą raczej do nieudanych, ale na własnym boisku są w stanie wygrać z każdym.

Na dodatek Zagłębie zagra bez swojego najskuteczniejszego zawodnika Michała Chałbińskiego, który w sobotnim meczu z Kolporterem Koroną Kielce doznał wstrząsu mózgu. Uraz głowy nie okazał się groźny, ale lekarze zalecili Chałbińskiemu trzydzieści dni odpoczynku.

Za plecami czołowej dwójki toczy się walka o trzecie miejsce. Największe szanse mają Legia Warszawa i Kolporter Korona - obydwa zespoły zdobyły po 43 pkt. Piąta w tabeli Wisła Kraków traci do nich trzy punkty.

Tradycyjnie interesujący powinien być mecz Lech Poznań - Widzew Łódź. Wprawdzie stawka tego spotkania nie jest duża, ale zmagania tych mających wielkie tradycje klubów zawsze wyzwalają emocje.