W sobotę na pięciu boiskach w Polsce odbyły się mecze w ramach 25. kolejki Orange Ekstraklasy. W najciekawszym spotkaniu kolejki drużyna Kolportera Korony Kielce uległa Zagłębiu Lubin 0:2. Z kolei Odra Wodzisław Śląski pokonała Wisłę Kraków 2:1.

Zawodników z Kielc ostatnich złudzeń o możliwości zdobycia mistrzowskiego tytułu pozbawił 21-letni Marcin Biedroń. W ciągu dziewięciu minut zdobył aż dwa gole dla Zagłębia Lubin. Mecz dostarczył emocji tylko po przerwie. W pierwszej połowie z boiska wiało nudą. W trakcie spotkania doszło do groźnie wyglądającego zderzenia głowami Michała Chałbińskiego z Radosławem Cierniakiem. Obaj zawodnicy zostali odwiezieni do szpitala – na szczęście nie odnieśli poważniejszych urazów.

Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce pokonała na własnym boisku Legię Warszawa 3:1, tym razem poległa na wyjeździe z Odrą Wodzisław Śląski 1:2. Warto zaznaczyć, że w poprzedniej rundzie Odra ograła wyżej notowanego Kolportera 1:0, a dzięki zwycięstwu nad krakowianami udało jej się przedłużyć passę trzech kolejnych zwycięstw.

Aż cztery gole zobaczyli kibice na stadionie Cracovii. Mecz z Wisłą Płock zakończył się remisem 2:2.

W Łodzi ŁKS przegrał z Lechem Poznań 1:2. O drugiej z rzędu porażce łodzian przed własną publicznością zadecydowały dwie minuty pod koniec pierwszej połowy. Wówczas "Kolejorz" zdobył dwie bramki. Najpierw Bogusława Wyparłę pokonał Rafał Murawski, a chwilę później Piotr Reiss zmusił do kapitulacji bramkarza ŁKS-u.

Trzy punkty zasiliły konto Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Podopieczni Macieja Skorży pokonali przed własną publicznością Arkę Gdynia 2:1 (1:0) po golach Jarosława Laty i Takesure Chinyamy. Autorem honorowego trafienia dla Arki był Krzysztof Sobieraj.

Wyniki sobotnich spotkań:

ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2

Groclin Grodzisk Wlkp. - Arka Gdynia 2:1

Cracovia Kraków - Wisła Płock 2:2

Zagłębie Lubin - Kolporter Korona Kielce 2:0

Odra Wodzisław - Wisła Kraków 2:1

W pierwszym meczu 25. kolejki Orange Ekstraklasy BOT GKS Bełchatów pokonał Górnika Zabrze 3:1.

W sześciu meczach kolejki padło 19 bramek. Sędziowie pokazali 24 żółte kartki i trzy czerwone (Jean Paulista i Marcin Baszczyński z Wisły Kraków oraz Vahan Gevorgyan z Wisły Płock). Na trybunach stadionów zasiadło ok. 28 tys. widzów.

W niedzielę na zakończenie piłkarskiego weekendu Legia Warszawa zmierzy się z Pogonią Szczecin, a Widzew Łódź z Górnikiem Łęczna.

W tabeli Orange Ekstraklasy prowadzi BOT GKS Bełchatów, który zgromadził na swoim koncie 52 punkty. Drugie miejsce (z taką samą ilością punktów, ale gorszym bilansem spotkań bezpośrednich) zajmuje Zagłębie Lubin. Na trzecim jest Kolporter Korona Kielce z 43 punktami. Czwarta w klasyfikacji Wisła Kraków traci do lidera aż 12 punktów. Tabelę zamyka Pogoń Szczecin i Wisła Płock.