BOT GKS Bełchatów wygrał na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 3:1 w pierwszym meczu 25. kolejki Orange Ekstraklasy.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Bełchatowie na pierwszego gola czekali do 28. minuty. Jacek Popek wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Garguły i strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Bełchatowianie zbyt długo nie cieszyli się z prowadzenia. Chwila dekoncentracji sprawiła, że niespełna dwie minuty później był remis. Jedną bramkę dla Górnika zdobył Dawid Jarki.

Na przerwę BOT GKS schodził jednak z jednobramkowym prowadzeniem. Stało się tak za sprawą Carlosa Costly'ego, który wykorzystał dokładne zagranie Barłomieja Chwalibogowskiego i strzałem głową z 6 metrów nie dał szans Mateuszowi Sławikowi. Napastnik z Hondurasu udokumentował bardzo dobrą dyspozycję w tym spotkaniu w drugiej połowie. Costly tym razem wykorzystał podanie Popka i strzałem z woleja zmusił Sławika do kapitulacji.

Costly mógł po raz trzeci wpisać się na listę strzelców w ostatnich minutach spotkania. Jednak Sławik, najlepszy piłkarze Górnika w tym meczu, uchronił swój zespół od wyższej porażki.

Na najciekawszy mecz 25. kolejki Orange Ekstraklasy zapowiada się sobotnie spotkanie Zagłębia Lubin z Kolporterem Koroną Kielce. Zagłębie zajmuje w tabeli drugie miejsce i ma na koncie 49 punktów. Korona, która jest trzecia (43 punkty), by myśleć o mistrzostwie Polski musi w Lubinie wygrać.

Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce pokonała na własnym boisku Legię Warszawa 3:1, zmierzy się na wyjeździe z Odrą Wodzisław. W poprzedniej kolejce Odra ograła wyżej notowanego Kolportera na wyjeździe 1:0 i będzie chciała przedłużyć passę trzech kolejnych zwycięstw.

Zamieszana w aferę korupcyjną Arka Gdynia, która w dwóch ostatnich spotkaniach strzeliła dziewięć bramek, sprawdzi formę zdobywców Pucharu Polski - Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Mistrzowie Polski - Legia, zagrają w niedzielę z przedostatnią w tabeli Pogonią Szczecin. Kolejkę zakończy spotkanie Widzewa Łódź z Górnikiem Łęczna.