W sobotę rusza największa impreza biegowa na Śląsku, czyli 9. już edycja Silesia Marathonu. W jej ramach odbędzie się bieg o puchar Radia RMF FM. Zobaczcie trasy, które będą przemierzać startujący w tym sportowym wydarzeniu.

ZOBACZCIE PEŁNY PROGRAM SILESIA MARATHON

Jeśli nie zdążyliście się zapisać się przez internet do udziału w Silesia Marathonie - będziecie mogli to zrobić jeszcze osobiście w biurze zawodów w Katowicach.


Imprezę Mini Silesia Marathon zapoczątkuje w sobotę bieg o puchar Radia RMF FM. Ten odbędzie się już po raz czwarty. Dystans jest 10-krotnie krótszy od maratonu i wynosi 4,2 km. 

W biegu o puchar Radia RMF FM weźmie udział 2 tysiące osób. Start o godzinie 11:00 spod Silesia City Center w Katowicach. Oto trasa:

W niedzielę półmaraton i maraton

Sobotni Mini Silesia Marathon o puchar Radia RMF FM będzie wstępem do głównych niedzielnych biegów, czyli półmaratonu i maratonu. 

Wielką atrakcją dla startujących w tych biegach będzie meta usytuowana na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Start maratonu jest przewidziany w niedzielę o godzinie 09:00 z ul. Ściegiennego. Półmaraton wystartuje 1 października również z ul. Ściegiennego - o godzinie 10:30. Jego trasa pokrywa się w dużej części z tą maratońską. Na 7 km czeka biegaczy ostry zakręt i podbieg na wiadukt a od 7,5 km półmaratonu trasa biegu łączy się z trasą maratonu. Maratończycy będą mieli już w nogach 30 km. - informują organizatorzy.

Zobaczcie trasę maratonu:

Zobacz, jak było podczas ubiegłorocznej edycji Silesia Maraton

Materiały prasowe/RMF FM