Trwają zapisy na Mini Silesia Marathon o puchar Radia RMF FM, który na przełomie września i października odbędzie się w ramach 9. już edycji Silesia Maratonu. To największa na Śląsku impreza biegowa.

Trwają zapisy na Mini Silesia Marathon o puchar Radia RMF FM, który na przełomie września i października odbędzie się w ramach 9. już edycji Silesia Maratonu. To największa na Śląsku impreza biegowa.
Bieg o Puchar Radia RMF FM odbywa się od kilku lat. Na zdjęciu uczestnicy pierwszej edycji w 2014 roku. /Michał Walentynowicz /

Mini Silesia Marathon odbędzie się już po raz czwarty. Dystans jest 10-krotnie krótszy od maratonu i wynosi 4,2 km. 30 września o godzinie 11:00 spod Silesia City Center w Katowicach wystartuje 2000 biegaczy. Możesz być wśród nich!

W ciągu pierwszych 24 godzin od uruchomienia zapisów zgłosiło się już 250 zawodników - mówi Bohdan Witwicki, główny organizator zwodów. Statystyki zgłoszeń można na bieżąco śledzić na stronie internetowej Silesia Maratonu. Miejsc jest tylko 2000 (w tym 1750 przez zapisy internetowe, a 250 w Biurze Zawodów). Udział jest bezpłatny.

Kto może uczestniczyć w biegu?

W imprezie mogą wziąć udział osoby dorosłe i dzieci od 12. roku życia, które pobiegną razem z opiekunem. Dla niektórych może to być rozgrzewka przed wypadającym dzień później, 1 października, świętem długodystansowców.

Trasę poprowadziliśmy w ten sposób, by zawodnicy mogli zobaczyć z innej, biegowej perspektywy najciekawsze budynki Katowic: halę Spodek, siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Przebiegniemy przez katowickie rondo obok Pomnika Powstańców Śląskich i Strefę Kultury - dodaje Bohdan Witwicki.

Dokładną trasę biegu można zobaczyć TUTAJ.

Warto już zacząć przygotowania!

To jedyny tego typu bieg w Polsce, więc nawet jeśli jeszcze nie rozpocząłeś przygody z bieganiem, to warto zacząć przygotowania, by za dwa miesiące stanąć na starcie. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie koszulkę biegową RMF FM!

Ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, prosimy o przemyślane zapisy, a w razie niemożliwości wystartowania, o rezygnację ze startu poprzez wycofanie zgłoszenia na swoim koncie po zalogowaniu.

Sobotni Mini Silesia Marathon o  puchar Radia RMF FM będzie wstępem do głównych niedzielnych biegów, czyli półmaratonu i maratonu. Wielką atrakcją dla startujących w tych biegach będzie meta usytuowana na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zobacz, jak było podczas ubiegłorocznej edycji Silesia Maraton

(łł)