W pierwszym meczu wiosennej rundy ekstraklasy Cracovia przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1:2. Pierwsza bramka dla gości padła w 13. minucie spotkania po samobójczym golu Dariusza Pawlusińskiego.

Obie drużyny przystąpiły do rozgrywek z nowymi trenerami. Na Cracovii Wojciecha Stawowego zastąpił Albin Mikulski. Na stanowisku trenera Górnika zadebiutował Ryszard Komornicki.

Pechowa dla podopiecznych Albina Mikulskiego, a szczęśliwa dla gości okazała się 13. minuta meczu, kiedy to piłkę do własnej siatki skierował Dariusz Pawlusiński. Tuż przed przerwą drugiego gola dla Górnika zdobył Dawid Bartos. W drugiej przerwie Cracovia zagrała znacznie lepiej, ale zaowocowało to tylko kontaktową bramką. W 61. minucie spotkania zdobył ją Piotr Giza.

Było to dziesiąte spotkanie obu drużyn w ekstraklasie i siódme zwycięstwo Górnika. W trzech pozostałych pojedynkach zanotowano remisy. Cracovii jeszcze nigdy w historii rozgrywek nie udało się pokonać zabrzan.