Sensacja na stadionie przy Łazienkowskiej – Legia przegrała z Górnikiem Łęczna 0:2. W innym niedzielnym meczu 17. kolejki ekstraklasy Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała na boisku w Bełchatowie.

W Warszawie stołeczni kibice nie mieli powodów do zadowolenia. Najpierw, w 70. minucie meczu, gola legionistom strzelił młody napastnik Górnika, 17-letni Kamil Oziemczuk. Sensacja stała się faktem, gdy Jarosław Popiela wykorzystał rzut wolny i skierował piłkę do siatki bramkarza Legii Łukasza Fabiańskiego.

W innych meczach 17. kolejki Cracovia zremisowała z Amicą Wronki 1:1, Groclin uległ Górnikowi Zabrze 0:1, a Wisła Płock wysoko, bo aż 4:0 pokonała Polonię Warszawa. Kolejne punkty zdobył poznański Lech, który wygrał z Arką Gdynia 2:0, zaś Odra Wodzisław zremisowała z kielecką Koroną 1:1.

Wyniki spotkań ustawiają układ tabeli przez zimową przerwą. Na prowadzeniu utrzymała się „Biała Gwiazda”, która ma punkt przewagi nad legionistami.