FC Porto remisuje 2:2 z Celtic Glasgow w finałowym meczu Pucharu UEFA w Sewilli. Mecz prowadzi Słowak Lubos Michel.

Zarówno Celtic z 39 tytułami mistrza kraju jak i FC Porto, które zapewniło sobie 23 mistrzostwo, należą do czołowych klubów Starego Kontynentu, ale w ich dorobkach brak triumfu w Pucharze UEFA.

Największy dotychczasowy sukces szkockiej drużyny to wywalczenie Pucharu Europy przed 36 laty. Portugalczycy sięgnęli po to trofeum w 1987. W tym samym sezonie zdobyli również Superpuchar Europy, a kilka miesięcy później - Puchar Interkontynentalny.

Dzisiaj okaże się także, kto zostanie najskuteczniejszym strzelcem bieżących rozgrywek Pucharu UEFA. O to miano rywalizują Brazylijczyk Derlei z Porto -10 goli, a także Larsson z Celtic - 9 bramek.

Być może właśnie w Sewilli po raz pierwszy zastosowana zostanie tzw. reguła srebrnego gola. Jeśli po 90 minutach meczu będzie remis, wówczas sędzia zarządzi 15-minutową dogrywkę. W przypadku, gdy padną w niej gole, zwycięzcą zostanie ten zespół, który strzeli ich więcej, a drugiej dogrywki nie będzie.