AC Milan pokonał Juventus Turyn 3:2 w rzutach karnych. Pierwsza i druga połowa meczu finałowego Ligii Mistrzów zakończyła się bezbramkowym remisem. Bramki nie padły także w czasie dogrywki. Dla zespołu z Mediolanu to już 6. trofeum najlepszej klubowej jedenastki Europy.

Po raz pierwszy w 11-letniej historii LM w finale grały dwa włoskie zespoły. Ekipy z tego samego kraju zmierzyły się w finale Champions League po raz drugi. Trzy lata temu w Paryżu odbył się „hiszpański” finał, w którym Real Madryt pokonał Valencię 3:0.

Milan grał w finale Pucharu Europy po raz 9. Do tej pory miał w dorobku 5 triumfów. Ekipa z Mediolanu po raz ostatni świętowała zwycięstwo w 1994 roku, kiedy w finale wygrała z Barceloną 4:0. Rok później "czerwono-czarni" po raz ostatni wystąpili w finale, ale ulegli Ajaksowi Amsterdam 0:1.

Juventus po raz ostatni w finale zagrał 5 lat temu, przegrywając z Realem Madryt 0:1. Ostatni triumf w tych rozgrywkach piłkarze "Starej Damy" zanotowali w 1996 roku, kiedy w finale, po rzutach karnych pokonali, Ajax Amsterdam. W sumie ekipa z Turynu grała w finale PE 6 razy, przy czym trofeum zdobyła