Wysokie zwycięstwo Legii oraz druga z rzędu wygrana Cracovii to najważniejsze wydarzenia sobotnich spotkań 11. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Ofiarą Legii padł Górnik Łęczna, natomiast „Pasy” pokonały Kolportera Koronę Kielce.

Legia Warszawa rozbiła Górnika z Łęcznej aż 5:0. Pierwsza bramka padła już w 4. minucie spotkania – jej autorem był Dawid Janczyk. Na listę strzelców wpisali się także: Dickson Choto, Sebastian Szałachowski, Junior oraz Elton.

Cracovia wygrała drugie z rzędu spotkanie pod wodzą Stefana Majewskiego. „Pasy” pokonały drużynę z Kielc 1:0. Zwycięstwo drużynie z Krakowa zapewnił w 69. minucie spotkania Marcin Bojarski.

W pozostałych sobotnich meczach: BOT GKS Bełchatów zremisował z Arką Gdynia 2:2, ŁKS wygrał z Górnikiem Zabrze 2:0, Groclin Grodzisk Wielkopolski zremisował z Wisłą Płock 1:1. Remisem zakończyło się również spotkanie Odra Wodzisław – Pogoń Szczecin (2:2).